Стиль мінімалізм в інтерєрі.

   Стиль мінімалізм з'явився на початку двадцятого століття. У цей час кардинальним чином змінюється звичне неквапливе і вальяжне життя на стрімке і бурхливе, яка прагне до всього нового. На зміну звичних дорогих інтерєрів приходять лаконічні і трохи простоваті.

Стиль мінімалізм в інтерєрі свого будинку обов'язково оцінять ті, кому набридло знаходитися в оточенні великої кількості непотрібних предметів які захаращують квартиру. Крім постійного роздратування і скупчення пилу ці предмети більше ніякої користі не приносять

Інтерєр в стилі мінімалізм в буквальному сенсі слова пронизаний світлом. За рахунок відсутності зайвих меблів та інших предметів, які завжди супроводжують іншим більш помпезним стилям інтерєру - квартири в стилі мінімалізм повністю позбавлені цього.

Відмінною рисою дизайну інтерєру в стилі мінімалізм - кожен предмет і кожна деталь тут має свою роль, займає строго певне місце. Як правило, мінімалізм в інтерєрі проявляється відсутністю перегородок - кожна кімната і кожне приміщення плавно перетікає одне в інше. Тут навіть інтерєр спальні в стилі мінімалізм непомітно трансформується в інтерєр вітальні.

Завдяки відкритому простору всього інтерєру квартири в стилі мінімалізм вдається створити більш легку і невагому атмосферу за рахунок невеликої кількості меблів і світлих відтінків, використовуваних в оздоблювальних матеріалах.

Сучасний інтерєр квартир в стилі мінімалізм передбачає використання виключно природних і натуральних оздоблювальних матеріалів. Це пояснюється бажанням наблизитися до природного навколишнього простору. Але часом дана природність і простота стає надто химерною і грубою через застосування в обробці фактурної штукатурки, натурального каменю, а іноді і цегли.

Меблі у квартирі мінімалізму повинні виконувати відразу декілька функцій через те, що при такому дизайні інтерєру неможливо використовувати всілякі шафи, тумби, комоди і інші «сховища» для речей. Якщо ви обираєте для себе інтерєр у стилі мінімалізм, то ліжко в такому випадку просто зобов'язане мати нішу для зберігання одягу та постільної білизни.

Якщо вибираєте шафу, то вона повиненна бути максимально лаконічною і зовні не громіздкою, але при цьому маючи великий об'єм.

Дизайн інтерєру в стилі мінімалізм заперечує будь-які обмеження, точніше перепони у вигляді монолітних стін. Навіть без них можна легко розділити квартиру на кілька зон, використовуючи для цього оздоблювальні матеріали, а також декоративні ширми. До речі, стиль мінімалізму в інтерєрах будинків і квартир багато в чому схожий японським мінімалізмом.

Саме японський мінімалізм прагне до гармонії і важливим тут є пізнання суті речей і споглядання навколишнього світу. Щоб повністю відповідати цьому, необхідно позбавити свій будинок від відволікаючих від розслаблення речей, заповнивши простір світлом і свободою.

До речі, інтерєри в стилі мінімалізму також багато в чому схожі зі стилем хай-тек. Ті ж прості геометричні лінії, ті ж спокійні відтінки. Звичайно, хай-тек більше підходить для тих, хто не уявляє свого життя без технологій, що простежується при створенні подібного роду інтерєрів.

Якщо порівнювати мінімалізм і хай-тек, то перший наділений більш «живими» і природними деталями. Втім доповнити інтерєр у стилі мінімалізму хай-тековскі деталями, повісьте на стіни чорно-білі фото-роботи.