Стиль АР-ДЕКО в дизайні інтерєру

Сьогодні на піку високої інтерєрної моди знаходиться виразний і еклектичний АР-ДЕКО, або як його називали сучасники, «Стиль Зірок». Ввібрав в себе розкіш Сходу і раціональність Європи, по праву став в авангарді основних тенденцій провідних виробників меблів, освітлення, текстилю та оздоблювальних матеріалів. Привертає сувора чистота і графічність ліній, архаїка і геометрія давніх орнаментів Єгипту, підкреслений артистизм декору і харизматична монументальність композиції. Використання слонової кістки, крокодилової шкіри, срібла, рідкісних порід дерев, інкрустації перламутром, мозаїки, скла з підсвічуванням в предметах інтерєру до цього дня не тільки не втратило актуальність, а й стало тією родзинкою, яка приносить в житлове середовище елемент ексклюзивності і особливого шику. Характерна глибока колірна гамма створила атмосферу затишку за екзотичним відтінком декадансу.

Ар-деко (фр. art d? Co букв. «Декоративне мистецтво») - стиль, що з'єднав традиції минулого і прагнення до майбутнього зародився із стилістики модерну і став початковою сходинкою розвитку конструктивізму в 1910 році і до Другої світової війни. Розквіту досяг між 1925м - 1935мі роками. З'явився стиль разом з першими автомобілями, літаками та іншою технікою. Слово "Ар-деко" - своєрідно скорочена назва Міжнародної виставки декоративних мистецтв і ремесел (Exposition Internationale des Arts Decoratifs et Industriels Modernes), що відбулася в 1925 році в Парижі. Втім, як термін, ар-деко утвердився тільки в 2 листопада 1966, коли Хіларі Гельсон написала статтю для "The Times". До цього стиль називали по-різному: джазовий модерн, зигзаг-модерн, обтічний модерн в Америці і ретро у Франції. Простота і геометричність стилю відкрили епоху масового виробництва меблів, зробивши її доступною. Саме в ці роки були створені практично всі зразки меблів XX століття.Дійсно, ар-деко охоче експлуатує улюблені теми модерну (ар-нуво) - плавні лінії, благородні породи дерева, бронза, латунь, зображення раковин, драконів, павичів і млосних жінок. Однак, форми набувають чіткості і монументальність, а в лініях з'явилася експресивно підкреслена геометрія. Ар-деко починає використовувати екзотичні природні матеріали в обробці - слонова кістка, зміїна шкіра, шкіра ската або крокодила, шагренева шкіра, перламутр. Також використовуються скло, кераміка, кришталь, нержавіюча сталь, килими, мармур, хромування для всіх видів домашнього обладнання, експресивні кольори. Особлива любов ар-деко - живопис і скульптура, поєднання екзотичного і примітивного мистецтва, особлива перевага віддається кубізму.

Вшановували розкішн АР-ДЕКО великі Ле Корбюзьє, якому приписують винахід самого терміну «ар деко», Картьє, Райт, Коко Шанель, Лалік, Бакст. Продовжують традиції відомі фабрики: ROYAL LIFE, VARANO, ARTMAX, Ipe Cavali, Galimberti, Alta Moda.

Декор в АР-ДЕКО - це самодостатній і оригінальний арт-об'єкт, який вимагає делікатного ставлення і особливого місця в будинку. Важливо створити гармонійний інтерєрний ансамбль з меблів, текстилю, світильників, обробки і виробів, де кожен предмет зіграє свою роль. Основний акцент візьме головний акорд, а інші матеріали злагоджено підіграють йому.

Особливість АР-ДЕКО - ефектність і ексклюзивність предмета, я віддаю перевагу антикварним світильників і вазам, привносить неповторний дух часу і підкреслює індивідуальність інтерєру. Вітражі, дерев'яні вироби і фрагменти оздоблення виконуються за авторськими ескізами з використанням оригінальних мотивів тих часів. Важливо органічно вписати новий предмет, знайти для нього унікальне місце, яке розкриє його унікальну красу і доповнить загальний ансамбль.