Квартира в стилі лофт.

Для нас квартира, перероблена з колишнього складу або іншого індустріального приміщення, є своєрідною екзотикою. Люди віддають перевагу квартирам у багатоповерхових будинках або, якщо дозволяють фінанси, в затишних заміських котеджах. З цієї причини стиль лофт, який зявився ще в кінці 40-х років минулого століття в сполучених штатах Америки, у нас ще не прижився.

Інтерєр в стилі лофт часто плутають з популярним хай-тек стилем, де труби, комунікації та будівельні балки, термонасадкові муфти ппу є елементами інтерєру. Взагалі ж стиль лофт в класичному розумінні являє собою гармонійне поєднання сучасних меблів, побутової техніки на тлі голих цегляних або бетонних стін.

Англійське слово "loft" можна перекласти як "горище" або "верхній поверх". Саме там створюється незвичайний, але в той же час дивно стильний і сучасний інтерєр. Стиль інтерєру лофт передбачає вільний, відкритий простір не обтяжений зайвими внутрішніми перегородками, вікна від підлоги до стелі та необроблені будівельні матеріали.

Стіни

Стіни в приміщенні, оформленому в даному стилі, представляють собою голу цеглу або бетон без всяких оздоблювальних матеріалів. Якщо ви давно мріяли про рожеві шпалери в квіточку, вам явно треба вибирати інший стиль для оформлення приміщення. Пам'ятаємо, що стін всередині приміщення повинно бути мінімум. Всі перегородки, які не є несучими, зносяться без жалю. Для відділення кухні та санвузла можна звести перегородки зі стіклоблоків.

Підлога

Для лофта характерна дерев'яна підлога покрита безбарвним лаком. Також підійде світлий паркет або взагалі необроблена дошка. Часто можна зустріти підлогу, викладеною промислової керамічною плиткою або лінолеумом без всяких хитромудрих малюнків.

Стелі

У приміщеннях, які оформляють у стилі лофт, стелі найчастіше вище стандартних трьох метрів. Це надає об'ємності всьому приміщенню і створює відчуття незвичайно просторого простору. Оптимальним варіантом вважається стеля покрита білою водоемульсійною фарбою.


Колірна гамма

Так як лофт вважається стилем для людей творчих і богемних, то чітких рекомендацій по колірному рішенню такого інтерєру немає. Можна зустріти інтерєри і в темних тонах, і грають на контрасті протилежних кольорів, і оформлені яскравими соковитими фарбами. Тут все залежить виключно від уподобань господарів.

Обстановка

Обстановка приміщення в стилі лофт передбачає наявність лише сучасних, навіть футуристичних елементів. Величезний плазмовий екран на стіні, дизайнерська вишукані меблі, найсучасніша побутова техніка - ось невід'ємні деталі дизайну інтерєру в стилі лофт.

Отже, якщо ви задумали при ремонті квартири створити інтерєр саме в цьому стилі, подумайте чи підходить він вам і чи зможете ви жити в такому приміщенні. Якщо ваше житло площею більше сотні квадратних метрів, вам до душі простір і мінімалізм - то це інтерєр для вас. Але якщо вам хочеться домашнього тепла і затишку, вам іноді хочеться побути на самоті і замкнена в окремій кімнаті, то можна з упевненістю сказати, що цей стиль вам не підходить.