Класичний стиль в дизайні інтерєру

Класика в дизайні інтерєру є не тільки дуже популярним стилем декорування приміщень, а й ще одним важливим аспектом, що підкреслює високий соціальний статус власника. Класичний стиль не тільки не виходить з моди, але з кожним роком його цінність все зростає - меблі ручної роботи передається у спадок і з часом перетворюється в предмет колекціонування.

Класика або неокласика - досить складний напрямок, який вимагає високого професійного підходу і надточних креслень. Елементи оздоблення та декору повинні ідеально стикуватися і поєднуватися, тому дизайн-проект прораховується до міліметра. Для обробки приміщення в класичному стилі використовуються переважно натуральні матеріали (фарби, тканини, дерево). А для роботи з такими матеріалами необхідні вузько профільні спеціалісти (укладальники палацового паркету, поклейщик поліуретанового декору, майстри, що завдають венеціанку, і т.д.), від професіоналізму яких залежить кінцевий результат.

У всьому світі класика відноситься до ремонтів high-класу, і вона довговічніша в моральному плані, ніж інші напрямки дизайну. Класичний стиль оформлення використовується як для житлових приміщень, так і для ресторанів, готелів та офісів VIP-класу. Замовники обирають класику найчастіше тому, що просто не бачать себе в іншому інтерєрі, і якщо раніше цей напрям був затребуваним в основному зрілими респектабельними людьми, то зараз до нього звертаються все більше молоді. Провідні світові виробники декору і меблів з кожним роком висловлюють все більшу зацікавленість у нашому ринку. Якщо раніше на зустріч з нашими фахівцями приїжджали менеджери третьої ланки, то зараз - комерційні директори і топ-менеджери провідних європейських фірм-виробників, які привозять свої новинки і консультуються з нами, наскільки вони можуть бути цікаві нашим клієнтам.

В ідеалі класика в інтерєрі припускає наявність високих стель і просторих приміщень, тому при виборі стилю простору ми як фахівці відштовхуємося не тільки від матеріальних можливостей клієнта, а й від можливостей того чи іншого приміщення. Якщо квартира стандартного планування, то в ній класичний стиль використовується в полегшеному варіанті. Дизайн найбільш наближений до суворого, але не менш ефектному англійського стилю: в ньому не використовуються колони і складні системи, він не навантажений декоративними елементами. Часто декорується яскраво і насичено вітальня, а решта приміщень - більш стримано. Що стосується будинків, то зараз вже при проектуванні будівлі клієнти враховують, в якому стилі вони будуть його декорувати. Якщо раніше будинки зводили за типовими проектами, то останнім часом проектують під конкретного замовника і звертають увагу не тільки на висоту стель і на просторість холів, а й на оригінальність головного елемента в будинку - сходи.

Класика передбачає звернення до стилів і напрямів минулих століть, перед дизайнером ставиться завдання не відтворити з точністю до найдрібніших деталей той чи інший інтерєр, а створити атмосферу певної епохи. Найбільш часто звертаємося до близьких нам інтерєрам XVII-XIX ст., Які були популярні на території Україні та Росії, рідше - до європейських. Класичний інтерєр неможливий без певних елементів - стельової розетки, візерункових карнизів, порталів, палацового паркету або хоча б його елементів, вітражів і натуральних матеріалів. Існує певний набір класичних елементів декору, з допомогою якого можна зібрати класичний інтер'єр.

Але при цьому головне - не порушити існуючі правила і канони, симетрію, пропорцію і гармонію. Треба використовувати систему декору так, щоб ніщо не викликало відчуття дисонансу, а це непросто. Класика повністю заснована на нюансах: якщо матеріали і кольорова палітра не поєднуються між собою, якщо освітлення робить неправильні акценти - на такому інтер'єрі вже можна поставити хрест, незважаючи на якість виконання інших робіт.

Як правило, для класичного стилю використовуються пастельні тони (кремові, ніжно-жовті, зелені, світло-коричневі). Вікна прикрашають портьєри і витончений тюль. Для освітлення використовуються люстри з кришталю і дорогого скла з позолотою. Також стелю прикрашають гіпсовою ліпниною, молдингами й розетками. А класичні меблі з натурального дерева з ручним різьбленням, позолотою та інкрустацією перламутром, бронзою з часом стає справжнім раритетом.