Авангард

Стиль Авангард (від французького "avant-garde", дослівно: avant - попереду; garde - варта) - "веселий" архітектурний і художній стиль, який з'явився в період з 1870 го по 1938 рік як протилежність класицизму, його батьківщиною можна вважати Францію. Для авангардизму притаманні пошук нових віянь, невідомих художніх форм і стилів. Світанок припадає на період після Першої світової війни - час змін, переоцінки духовних цінностей, і перебудови суспільної свідомості. Очевидно, що після кровопролитної війни в голодної Європі минулі непорушні цінності та ідеї з'явилися непотрібним і марним мотлохом, народжуються нові ідеї, люди створюють нові форми, що виражають їхні настрої. Це узагальнений і дуже насичений стиль, він зачепив не лише інтер'єр і архітектуру, а й літературу, кінематограф, образотворче мистецтво.

  

Авангард – стиль, який відмовляється від класичних, традиційних канонів і створює нові сучасні форми, співзвучні з настроєм, пануючим у суспільстві. Основоположною стилю є колір і форма, обов'язково контрастують один з одним. Взагалі, контраст - це одна з основних особливостей стилю Авангард. Слід зазначити, що в цьому стилі можуть поєднуватися абсолютно не поєднувані предмети і матеріали.

Авангард в образотворчому мистецтві:

 

Особливості стилю Авангард:

Колір: стиль відрізняється яскравими і чистими квітами, такими як білий, чорний, червоний, жовтий, зелений, оранжевий. Важливо використовувати в одному приміщенні декількох контрастних кольорів одночасно. Вважається, що це додає динаміку та експресію в інтер'єр. Виходить творчий стиль.Стіни в стилі Авангард: можуть застосовуватися практично будь-які матеріали, проте перевага віддається сучасним, новітнім оздоблювальним матеріалам. Наприклад, широко використовуються декоративні штукатурки, металізовані шпалери, підвісні стелі, нові лакофарбові склади, ламіновані покриття. Метод контрасту займає більшу частину і використовується не тільки між стінами, підлогою та стелею. Метод контрасту використовується навіть в оформленні стін: одна стіна може бути оформлена в абсолютно різних кольорах або одна стіна в одному кольорі, а друга - в іншому. При декоруванні стін не варто обважувати їх картинами, фото тощо Можна повісити одну велику картину і все. Також, стіни, як правило однотонні або з геометричним малюнком. Квіточки, янголята та т.п. не прийнятне.

 

Мебель в Авангардовому стилі: може бути як чіткої прямокутної форми, так і різних округлих форм, морф з гострими краями і чіткими контурамі.Стиль Авангард не терпить дрібний декор і просту обробку.Вікна в стилі Авангард: в дизайні штор потрібно використовувати тільки яскраві кольори, які будуть контрастувати з кольором стін і застосовувати тільки сучасні тканини матеріали. Також, уникати дрібних деталей, і взагалі декору, стиль необхідно закладати в колір і форму штори.

 

При наповненні приміщень, виконаних в стилі Авангард, використовуються такі предмети інтер'єру: сучасні шафи-купе, плазмові і рідкокристалічні телевізори та комп'ютерні монітори, столики, стільці, ліжка та інші предмети з металу. Крім того, всі предмети меблів відрізняються високою функціональністю. Наприклад, стіл може висуватися з ніші в стіні.Освітлення: використовуються лампочки, вбудовані в стелю ніші, але не банальних форм і кольору. Авангард - креативний стиль, що вимагає творчого підходу, а освітлення це один із способів декорування приміщення.